Ako začať investovať na finančných trhoch?

Hľadáte spôsob, ako začať investovať na burze? Pre investovanie sú dôležité informácie a školenia, aby ste mohli byť na burze ziskový. Poradíme vám, ako začať investovať na burze – objavte výhody ale aj riziká spojené s investovaním.

Investovanie na akciovom trhu je jedným z hlavných prvkov, ktoré máme k dispozícii na zhodnotenie majetku. Či už je vaším cieľom finančná sloboda alebo sporenie na dovolenku, začať investovať na burze vám pomôže dosiahnuť vaše ciele.

Investovať môžete už od 10€ !

Investovať na burze je možné aj malou sumou peňazí. Ak chcete investovať na akciovom trhu, broker eToro umožňuje nakupovať akcie už od 10 €. Podrobnú recenziu na brokera eToro napísal populárny investičný portál Uspesnynaburze.sk.

Investovanie na burze je veľmi likvidné. Napríklad populárne akcie (napr. Tesla, Apple, Google alebo Amazon) môžete kedykoľvek kúpiť alebo predať. Avšak pri investovaní do akcií je vhodné nakúpené cenné papiere držať dlhšiu dobu, pretože z krátkodobého hľadiska ceny akcie rastú a klesajú aj kvôli emóciám investorov.

Investovanie láka aj čoraz viac mladých, ktorých ovplyvnili sociálne siete. Vidia mnohých úspešných ľudí, ktorý investovali a zarobili veľké peniaze na akciovom trhu.

Existuje veľa zdrojov, pomocou ktorých sa môžete naučiť, ako fungujú burzové a akciové produkty.

Na výber máte množstvo investičných nástrojov

Akcie: Akcie sú vhodným finančným nástrojom pre začínajúcich investorov. Z krátkodobého hľadiska ceny akcií rastú a klesajú, ale z dlhodobého hľadiska ceny akcií väčšinou rastú a zatiaľ prekonali každú finančnú krízu.

ETF fondy: Je to tiež odporúčaný produkt na začiatok investovania na akciovom trhu. Fondy ETF pasívne kopírujú vývoj ceny určitého inštrumentu (napríklad akciové indexy, komodity, dlhopisy). Nepotrebujete znalosti ani čas, keďže nákupom ETF svoje peniaze rozložíte do desiatok alebo stoviek akciových spoločností.

Komodity: Kvalitné investičné portfólio by malo obsahovať aj investíciu do cenných kovov. Najčastejšie sa investuje do zlata, ktoré predstavujem bezpečný prístav v čase finančných kríz. Môžete ale investovať aj do striebra alebo ropy.

Kryptomeny: kryptomeny sú najrizikovejší inštrument. Tu je vhodné investovať malú časť zo svojho kapitálu i keď technológia kryptomien, môže priniesť revolúciu a tým pádom aj zaujímavé výnosy. Ako sa hovorí odvážnemu šťastie praje.

Viac informácií nájdete na obľúbenej webstránke: