Odstránenie blokád na toalete a kúpeľni

Každý systém niekedy spadne. Všetko sa nakoniec fyzicky opotrebuje a prestane správne fungovať, čo si vyžaduje opravu. Tak isto sa pokazia systémy, ktoré nám spríjemňujú každodenný život a zrazu musíte čeliť nepríjemnej správe: v kúpeľni či toalete pre upchatie neodteká voda a nemôžete ich používať.

Častou príčinou upchatých odtokov v kúpeľni a na toalete sú usadeniny, ktoré sa hromadia v potrubí a časom prerastajú do veľkého problému. Niekedy je možné čistenie dosiahnuť pomocou piestu. Ak to nepomôže, použije sa agresívna chémia. Takéto žieraviny účinne odstraňujú upchatie v kanalizačnom potrubí, ale spolu s usadeninami postupne rozpúšťajú steny potrubia. To vedie k všeobecnému poškodeniu určitého úseku kanalizačnej siete. Preto by ste v takýchto prípadoch mali okamžite kontaktovať odborníkov na krtkovanie v Bratislave. Na spoľahlivé a kvalitné čistenie kanalizačných potrubí v kúpeľniach nepomôžu chemikálie, ale špeciálne zručnosti odborníkov v kombinácii s profesionálnym vybavením.

Metódy čistenia musia byť správne – mletie pevného odpadu, elektromechanické čistenie a vysokotlakové čistenie, ktoré sa považuje za najjednoduchšiu a najbežnejšiu metódu. Nazýva sa aj hydrodynamická metóda čistenia kanalizácie.

Táto metóda je zároveň najbezpečnejšia a umožňuje efektívne odstrániť aj staré blokády. Podstatou procesu je čistenie pomocou silných vodných tokov, ktoré sú dodávané špeciálnymi technickými zariadeniami pod vysokým tlakom (spravidla sa používa moderné čerpadlo). Voda vstupuje do upchatého potrubia cez špeciálnu hadicu a trysky rôznych tvarov a veľkostí. Týmto spôsobom sa úlomky, nečistoty a usadeniny pod vplyvom sily prúdu ľahko odlupujú bez poškodenia potrubia. Na hydrodynamické čistenie sa používa aj špeciálny stroj alebo prenosná inštalácia. Takéto vybavenie majú iba najlepšie havarijné služby v Bratislave.

Univerzálny hydraulický čistič účinne odstraňuje upchatie odtokov v kúpeľni a záchodovej misy, čím zabraňuje opätovnému výskytu problému. A vy sa zase budete tešiť zo stabilnej prevádzky vybavenia vášho domova.