Spoľahlivé účtovníctvo pre firmy – všetky výhody outsourcovaných služieb

Outsourcing účtovníctva je, keď sa časť služieb účtovníka na plný úväzok prenáša na špecialistov tretích strán. To znamená, že majiteľ určitého typu podnikania môže za neho vykonávať vedľajšie úlohy tým, že ich zverí profesionálnym poskytovateľom účtovných služieb.

Prečo by ste si mali zvoliť externé účtovníctvo? Otázka má niekoľko odpovedí naraz.

Mnoho podnikateľov si vyberá externé účtovné služby v Bratislave, pretože potrebujú znížiť náklady. O úsporách účtovníkov sa však takto uvažuje spravidla len na začiatku spolupráce s outsourcingovými spoločnosťami. Časom, keď majitelia firiem skutočne ocenili výhody takejto spolupráce, potvrdili množstvo vymožeností. Napríklad možnosť sústrediť sa výlučne na propagáciu prípadu a netráviť čas riešením účtovných záležitostí. Keďže pravidlá účtovníctva sa často menia, je veľmi ťažké sa s tým vyrovnať bez špecializovaného vzdelania a je lepšie dôverovať odborníkom.

Medzi hlavné výhody outsourcingu účtovníctva patrí prevádzková efektivita, absencia personálnych problémov, vysoká kvalita účtovníctva a výkazníctva, platba len za poskytnuté služby, ako aj finančné záruky.

Outsourcované účtovníctvo zahŕňa poskytovanie služieb len vysokokvalifikovanými zamestnancami. Premyslený systém rozdelených zodpovedností eliminuje chyby a riziko predraženia. Prechod na outsourcing znamená aj absenciu problémov, ktoré sa môžu vyskytnúť u zamestnanca na plný úväzok: už nebudú existovať situácie, keď účtovník ochorel, nemal čas na dokončenie úloh a porušil všetky termíny.

Nebude potrebné platiť za to, že zamestnanec na plný úväzok jednoducho prišiel do práce, a platiť za čas strávený na obedoch, prestávkach na cigarety a káve. Výpočet outsourcingu zahŕňa iba služby, teda výsledky.

A čo je najdôležitejšie, outsourcingové spoločnosti garantujú kvalitu poskytovaných služieb. Ak zákazník služby prišiel o peniaze v dôsledku chyby vo výpočte, zodpovedá za to outsourcingová spoločnosť. Pri práci so zamestnancom na plný úväzok to nie vždy zahŕňa.

Pre zabezpečenie kvalitných služieb si vyberajte veľké outsourcingové spoločnosti s menom a pozitívnym imidžom, ako aj včas analyzujte aktuálny stav účtovníctva. Podnikatelia často spomínajú outsourcing, keď je už účtovná situácia kritická: hlavný účtovník rezignoval, daňoví úradníci udelili pokutu za nedostatky v práci účtovného oddelenia na plný úväzok, chytili ich podvodníci a mnohé ďalšie. Na takéto nepríjemné chvíle by ste nemali čakať – zverte svoje financie len profesionálom!