Športové tašky nie len na športovanie

Berieme si ich do fitka, na výlety, ale tiež s nimi radi cestujeme a spoznávame svet. Sú štedré na priestor, majú skvelý dizajn, rôzne veľkosti a sú maximálne praktické. Čo ešte viac by sme mohli očakávať od športovej tašky?

Na plece, do ruky či na kolieskach – športové tašky sú univerzálne

Pravdepodobne je len málo rodín a domácností, v ktorých by chýbala športová taška. Jej využitie je také všestranné, že si veľakrát ani neuvedomujeme, kam všade nás sprevádza. Čo ju však odlišuje od tých ostatných? V prvom rade je to dizajn. Žiadne elegantné línie, neutrálne farby či konzervatívne prevedenie. Sú pravým opakom všednosti. Svieže farby a vzory im dodávajú na atraktivite a neformálnosti, či už sme na ceste za športovým vyžitím, alebo na kúpalisko. Svoje využitie si preto poľahky nájdu u mladších, ale aj u starších členov rodiny. Čo sa týka veľkosti, aj tu je ponuka veľkorysá. Tie menšie sú ako stvorené pre dámy či náš dorast. Sú ľahké, tak akurát do ruky, ale ani prehodené cez plece nevyzerajú vôbec zle. Ich svieži dizajn sa prispôsobí každému outfitu a pristane každej žene. Ponuka pre pánov je asi najbohatšia. Od tých najmenších do ruky až po väčšie na plece či dokonca na kolieskach pri dlhodobejších pobytoch. Cestovné tašky na kolieskach sú svojou veľkosťou prispôsobené tak, že si ich môžeme vziať so sebou ako palubnú batožinu. A pre tých, ktorí chcú mať ruky voľné, sú tu, samozrejme, plecniaky. 

A čo materiály športových tašiek?

Po dizajne sú to práve materiály športových tašiek, vďaka ktorým si zachovávajú svoju kvalitu a tvar aj po dlhom čase aktívneho používania. Odolný a ľahký polyuretán či inšpiratívne farby a vzory polyesterových látok sú ako stvorené na každodenné používanie a nie vždy šetrné zaobchádzanie. Údržba takýchto materiálov si tak nevyžaduje žiadne špeciálne prípravky a na čistenie väčšinou postačí len voda a saponát. Taktiež doplnky, ako sú odnímateľné či polstrované popruhy na rameno, pevné a kvalitné zipsy, praktické nepremokavé vnútorné vrecká na hygienické oddelenie mokrých vecí či reflexné prvky ocení každý, kto športovú tašku využíva pravidelne.

Nemusíme byť športovci ani svetobežníci, no aj napriek tomu by športová taška v našom šatníku chýbať nemala. Jej použitie je totiž také všestranné, že v prípade núdze v pohode nahradí aj športovú kabelku, cestovnú tašku či palubný kufor.