Vyberte si správne cyklo komponenty

Bicyklovanie je čoraz viac populárne. Prispieva k tomu neustále rastúca sieť cyklochodníkov, ale tiež záujem o zdravý životný štýl. Bicyklovanie je tiež ekologickým spôsobom dopravy po meste či na ceste do práve. Aby bolo bicyklovanie pre vás potešením, je potrebné si zvoliť správny bicykel pre vaše potreby. A samozrejme pri používaní bicykla si tento váš obľúbený spoločník bude vyžadovať servis.

Aby ste zaručili jednoduchú a bezpečnú prevádzku bicykla, potrebujete si zvoliť správne komponenty pre váš typ bicykla.

Rôzne komponenty vyžaduje cestný bicykel a iné horský bicykel. A pri výbere tiež treba zohľadniť, či bicykel využívate len na nenáročné výlety po cyklochodníku, alebo preferujete náročné terény.

Komponenty na bicykle sa nazývajú skupinové sady, hnacie ústrojenstvo, ale všetky sa vzťahujú na skupinu častí zodpovedných za radenie a brzdenie. Výber komponentov bicyklov je jedným z najväčších rozhodnutí, ktoré urobíte pri nákupe nového bicykla alebo oprave existujúceho.

Aký druh jazdy preferujete?

Štýl jazdy, náročnosť terénu… všetko sú to faktory, ktoré ovplyvňujú výber komponentov. Výber správnych komponentov môže ovplyvniť zážitok z jazdy ale aj samotnú bezpečnosť.

Vlastný servis bicykla

Ak ste trocha šikovný, je možné vykonať základný servis aj doma. Rovnako tak aj v teréne by ste mali mať so sebou základne cyklo komponenty, ako náhradné plášte, pumpu a podobne. Vo svete najpožívanejšie komponenty Shimano sú odporúčané nielen športovými jazdcami, špecializovanými servismi. Shimano je výrobca cyklo komponentov, ktoré oceňujú bežný cyklisti po celom svete.

Ak hľadáte vhodné cyklo komponenty aj pre svoj bicykel, vyberte si špecializovaný internetový obchod veloportal.sk a vyberte si z množstva cyklo komponentov za najlepšie ceny.