Ako najlepšie využiť strojového čistenia podláh?

Strojové čistenie podláh slúži predovšetkým k hĺbkovému vyčisteniu podlahových krytín. Dodá podlahe nový a svieži vzhľad. Pritom môže ísť o jednorazové alebo pravidelné čistenie, ktoré sa vykonáva najmä vo firmách a komerčných priestoroch. Cenovo je to veľmi dostupná služba, ktorá sa naozaj oplatí využiť. Kedy a ako využiť strojové čistenie podláh? V našom článku sa o tom dozviete zopár užitočných informácií. 

Prečo strojové čistenie podláh?

Väčšina ľudí považuje podlahu za pevný a odolný povrch. Hĺbkové čistenie podlahy je preto často zanedbávané. Rovnako sa väčšinou používajú univerzálne prostriedky, pričom podlaha je málokedy vyčistená správne. Čo je však najhoršie, pokiaľ používate nevhodné čistiace prípravky a postupy na údržbu podláh, tak môže nastať ich trvalé poškodenie. Prípadne skrátenie životnosti. Občasné využitie strojového čistenia ale našťastie dokáže podlahe vrátiť zašlý lesk a vizuálny dojem novoty.

Kde je umývanie podláh strojom najvhodnejšie?

Kde všade sa hodí strojové čistenie? Hlavne tam, kde sú vysoké nároky na hygienickú čistotu, napríklad vo farmaceutickom priemysle, v školách, skladoch, garážach alebo výrobných halách. Pokiaľ je však priestor členitý a zle dostupný pre stroje, je ho pochopiteľne najlepšie vyčistiť ručne za asistencie vozíkov a špeciálnych prípravkov.

Ako často?

Viac mechanicky namáhanú vonkajšiu podlahu je dobré strojovo čistiť pravidelnejšie, aspoň tak 4 x za rok. V zimných mesiacoch tiež na nej dochádza k zvýšenému zanášaniu vody, soli či piesku. Preto je v tomto prípade dobré čistiť podlahu aj 2 x za mesiac. Ide tu ale vôbec o najnáročnejší proces čistenia. Najskôr sa takto znečistená podlaha riadne namočí, potom sa všetka nečistota (najmä piesok a štrk) vysaje a až potom sa dostane k slovu stroj na čistenie. Ten podlahu ešte umyje a pretrie, vysuší a napokon vyleští.

Výhodou je, že pri takomto strojovom čistení podláh dochádza k hĺbkovému čisteniu, a to bez poškodenia samotného povrchu.

Bonusový tip 

Čistenie podláh pre Garážové povrchy je dobré čistiť pred začiatkom sezóny a po jej skončení. Takýmto spôsobom sa zaistí ich príjemný vzhľad a predĺži sa životnosť.