Toto sú 3 hlavné dôvody, kvôli ktorým by ste nemali zanedbávať pravidelné umývanie fasády

Profesionálne čistenie fasád je efektívnym riešením, ktoré vám môže zabezpečiť, že fasáda vášho domu bude vyzerať opäť ako nová. No estetický efekt nie je jediným dôvodovom, prečo by ste fasádu nemali zanedbávať. Prinášame vám pohľad na 3 hlavné dôvody, ktoré vás presvedčia, že pravidelné umývanie fasády sa skutočne oplatí.

Dôležitý prvý dojem

Fasáda domu hrá kľúčovú rolu pri utváraní prvotného dojmu z vášho bývania. Ak je fasáda znečistená, pravdepodobne budete mať nepríjemný pocit vždy, keď k vám prídu návštevy alebo keď sa budete vracať domov po náročnom dni. Tieto neželané pocity však môžete jednoducho odstrániť – riešením je pravidelné umývanie fasády. Váš dom bude opäť vyzerať ako nový a vy sa ním môžete bez problémov pýšiť pred priateľmi či susedmi.

Možno zvažujete, že fasádu iba premaľujete. Premaľovanie fasády vás však vyjde až o 70% drahšie ako profesionálne čistenie fasád a efekt bude iba krátkodobý.

Predávate nehnuteľnosť?

Vedeli ste, že profesionálne čistenie fasád môže zvýšiť predajnú cenu a urýchliť celý proces predaja vašej nehnuteľnosti? Vďaka čistej fasáde zanecháte u potenciálnych záujemcov dokonalý prvý dojem!

Profesionálne čistenie fasád šetrí vaše financie

Pravidelná starostlivosť o fasádu vám môže ušetriť veľa peňazí. Ako je to možné? Ak sa o fasádu nestaráte, usádzajú sa na nej vrstvy nečistôt, ktoré môžu sčasti poškodiť jej povrch. Najprv sa objavia malé trhlinky, neskôr väčšie praskliny a nakoniec môže začať opadávať fasádna omietka. V tom momente už bude umývanie fasády zbytočné a jediným riešením bude kompletná rekonštrukcia fasády.

Radšej než do kompletnej rekonštrukcie fasády v budúcnosti, investujte teraz do pravidelnej starostlivosti a vyhnite sa tak zbytočne vysokým výdavkom.

Dávajte si pozor na zdravie

Viete, aký vplyv môže mať znečistená fasáda na vaše zdravie? Je to jednoduché… Ak fasáda nie je dôkladne vyčistená, môžu sa na nej začať tvoriť plesne a riasy v dôsledku vlhkosti, chladu a nedostatku slnečného žiarenia. Zárodky týchto škodlivých organizmov sa skrývajú v póroch fasády a môžu negatívne ovplyvňovať váš zdravotný stavAlergie, zápaly priedušiek, astma a kožné ochorenia sú len niektoré z problémov, ktoré môžu tieto mikroorganizmy spôsobiť.

Výhodou, ktorú prináša profesionálne čistenie fasád, je, že odstráni plesne a riasy nielen z povrchu fasády, ale aj z hĺbky jej pórov, a tak chráni vaše zdravie a zdravie vašej rodiny.