Slnečné okuliare 2023. Objavte 4 trendy

Teplé slnečné lúče, piesok pod nohami, vlny oceánu – letná sezóna je momentom, kedy sa slnečné okuliare stávajú neodmysliteľným prvkom našej každodennej štylizácie. Napadlo Vás však niekedy, že dobre zvolený model môže byť nielen výbornou ochranou pred škodlivými účinkami UV žiarenia, ale aj odvážnym vyznaním nášho štýlu? Poďme sa teda pozrieť na najnovšie trendy slnečných okuliarov, ktoré v roku 2023 definitívne ovládnu svetovú módnu scénu.

Trend I

Prvým trendom, ktorý si rozhodne zaslúži našu pozornosť, je návrat k nesmrteľnej klasike – leteckým okuliarom: https://wearmedicine.sk/k/ona/doplnky/okuliare . Tento tvar, pripomínajúci kvapku vody, bol pôvodne navrhnutý pre pilotov, odtiaľ pochádza aj ich anglický názov. Zaujímavé je, že v nadchádzajúcej sezóne nám návrhári ponúkajú svoju odvážnu interpretáciu tohto klasického vzoru – štíhle, kovové rámy s výrazným tvarom a okuliare so zrkadlovou úpravou.

Trend II

Druhým trendom, o ktorom ste už určite počuli, sú okuliare oválneho tvaru. Tieto modely, trochu pripomínajúce futuristickú víziu estetiky 90. rokov, dokonale ladia s casualovými štylizáciami, no aj s elegantnými, minimalistickými súpravami oblečenia.

Trend III

Tretím návrhom, ktorý nemožno prehliadnuť, sú okuliare „cat-eye“, čiže „mačacie oči“ . Tento štýl, odkazujúci na módu 50. a 60. rokov sa vyznačuje vysoko vyvýšenými rohmi okuliarov. Sú jemné, decentne ženské, navyše často zdobené rôznymi doplnkami, ako sú perly či kamienky. Bezpochyby dodajú šarm každej letnej štylizácii.

Trend IV

Štvrtým trendom sú slnečné okuliare s veľkými, geometrickými tvarmi. Štvorcové, obdĺžnikové, lichobežníkové – výber je len na Vás. Je to ponuka pre tých, ktorí sa neboja upútať pozornosť a radi experimentujú s formou a tvarom.

Medicine inšpirácie

Medicine to je predovšetkým kreativita, vášeň a prekvapujúce spolupráce. Kultúra a umenie sú pre značku prvoradými hodnotami, ktoré dodávajú oblečeniu originálny charakter a individualitu. Medicine zároveň ukazuje, že sa môžete prejaviť v rôznych aspektoch života a predovšetkým cez to, čo nosíte.

K spolupráci sú pravidelne prizývaní umelci, vďaka ktorým vznikajú kolekcie, ktoré sa vyznačujú jedinečnými vzormi a originálnymi potlačami. Vďaka tomu má každá z nich inú atmosféru.