3 kroky k zorganizovanej garáži

Práve garáž je miesto, kde sa najčastejšie hromadia veci, ktoré by sa ešte niekedy mohli hodiť, no nikde inde na ne nie je priestor. Ako to už býva, predmety sa nesystematicky hromadia a to, čo občas naozaj potrebujete, zostane zahádzané naspodku pyramídy. Niekoľko nasledujúcich rád vám pomôže poradiť si s nedostatkom miesta v garáži. Bude to vyžadovať poriadnu dávku trpezlivosti, ale výsledok bude stáť za to. Navyše je to dobrá príležitosť dohnať všetky podcasty, na ktoré ste zatiaľ nemali čas.

Čistota je základ

Je lákavé okamžite sa pustiť do organizovania priestoru, ale ten treba predtým poriadne vyčistiť. Zvlášť vzhľadom na to, že v garáži sa to upratovanie často zanedbáva. Všetky veci vyneste von a rovno ich usporiadajte do skupín. Aby ste si boli istí, že sa nič nestratí, môžete predmety poukladať do krabíc. Už pri tomto prvom kroku triedenia vecí zaujmite racionálne stanovisko a zbavte sa všetkého, čo už nepotrebujete. Neskôr si za to poďakujete. Prázdnu garáž už pomerne ľahko zbavíte všetkých pavučín a prachu.

Chce to plán

Pokiaľ chcete zaviesť do garáže nový systém, nezaobídete sa bez plánu. Urobte si nákres garáže a rozvrhnite si jednotlivé prvky – kam umiestnite boxy na veci, kam pôjdu bicykle. Nezabúdajte ani na steny a strop. Využite stenu na náradie, háčiky a poličky. Do nástenného držiaku môžete zavesiť aj bicykel, ak neviete, kam s ním. Na strop sa ponúka upevniť stropnú policu na predmety využiteľné len počas jednej sezóny.

Koniec starým návykom

Usporiadať garáž je jedna vec. Udržať ju zorganizovanú je vec druhá. Vytvorte si zoznam všetkého, čo ste si rozhodli ponechať a pravidelne naň pripisujte veci, ktoré časom poputujú do garáže. Veľkým pomocníkom sú farebné štítky s názvami kategórií. Umiestnite ich na jednotlivé krabice či police a riaďte sa nimi.

Vďaka týmto jednoduchým krokom sa vám podarí zorganizovať vašu garáž a získať plnú kontrolu nad vecami. Urobíte si poriadok a uvoľníte miesto pre ďalšie úžasné projekty či aktivity, ktorým sa môžete venovať vo voľnom čase. Čistá a dobre usporiadaná garáž vám umožní bez problémov pristupovať k rôznym nástrojom, sezónnym výbavám a zariadeniam.