Máme pre vás tip, kde sa zohriať na jar

Podľa toho, aké dobrodružné sa cítite, môžete sa rozhodnúť pre ťažkého hitéra v Karibiku alebo mimo radarového súostrovia v Andamanskom mori. Existujú tiež slnečné mestá a niekoľko vzdialených slávností, ktoré do vášho kroku vložia správny prameň.

1. LA PALMA, Kanárske ostrovy
TEPLOTA PRIEMERNÉHO MARCHU: 19 ° C

Toto je najzelenšie a najviac poškodené miesto Kanárskych ostrovov s nedotknutou nočnou oblohou, ktorá je ideálna na pozeranie hviezd, a borovicovým vzduchom, ktorý čistí myseľ rovnako ako pľúca. Je to tiež ostrov chodcov, kde smerovky pre chodníky prevyšujú počet značiek pre autá. Skalné bazény a vodopády osviežujú cestujúcich pod vlajkou a scéna butiku a hotela je prekvapivo ostrá. Maják obrátený hotel Faro Punta Cumplida je oblečený s bazénom a hodvábnou posteľnou bielizňou; Hotel San Telmo, zrekonštruovaná budova zo 17. storočia, v hlavnom meste Santa Cruz de La Palma, ponúka nádherné izby naplnené slnkom okolo záhrady a strešnej terasy.
Getty Images

2. CYPRUS
TEPLOTA PRIEMERNÉHO MARCHU: 19 ° C

Je to ramenná sezóna na jednom z najspoľahlivejších miest pre zimnú dovolenku v Európe, pretože je pokojná pred Veľkou nocou a má dobrých osem hodín slnečného svitu denne. Teploty môžu byť dosť mierne na plážové výlety, ale vystúpte z Pafosu a je tu omnoho viac na urýchlenie pulzu. V Larnake a okolí sú senzačné skoky, najmä MS Zenobia, trajekt, ktorý sa potopil pri jej prvej plavbe v roku 1980, často zaradený medzi 10 najlepších vrakov na svete. Cestovatelia môžu tiež zmiznúť do pohoria Troodos pri hľadaní svojich neuveriteľných byzantských kostolov s freskami, ktoré sú najlepšie dostupné z hlavného mesta Nicosia, potom sa vydajú na úpätie Limassolu na vinice a mikro vinárstva, pričom po svahoch sa rozprestierajú hroznové terasy.

Cyprus – zasvätený sprievodca
Cyprus – zasvätený sprievodca

islands
Cyprus – zasvätený sprievodca
Getty Images

3. SAN DIEGO, KALIFORNIA
TEPLOTA PRIEMERNÉHO MARCHU: 19 ° C

Pre chuť slnečnej južnej Kalifornie bez davov nemožno San Diego poraziť. Je to večné mesto na pláži a temperament je natrvalo nastavený na „chlad“. Pripojte sa k surferom a dodávkam VW na Ocean Beach, alebo prechádzate okolo stálych volejbalových hier pozdĺž promenády Pacific Beach a zastavte sa a potom popíjajte varnú dosku (AleSmith, Green Flash, Ballast Point). Je to bezstarostné, áno, ale nie lenivé: v explodujúcej pouličnej umeleckej scéne mesta je veľa energie (skúste North Park, kde dokonca maliarske práce dostali maliarsku prácu)