Matcha čaj ako zázrak na chudnutie

Chudnutie je proces, ktorý od vás bude potrebovať dávku trpezlivosti, času a odhodlania. Určite nejde o nič krátkodobé. Vyžaduje si totiž aj zmenu životosprávy a jej doplnenie o účinné produkty. Jedným z nich je matcha čaj.

Nie všetky čaje sú určené na chudnutie. Matcha je však v tomto smere skutočne výnimočná. Okrem mnohých iných priaznivých účinkov totiž dokáže podporiť a urýchliť chudnutie. Nečakajte však, že po jednom pohári matcha čaju schudnete 5 kilogramov. Aj v tomto prípade platí, že by ste mali byť trpezliví. Matcha prášok by sa mal užívať pravidelne a dlhodobo.

Matcha čaj a obsah antioxidantov

Matcha čaj na chudnutie obsahuje spektrum antioxidantov, minerálov či vitamínov. Dokonca, je dokázané, že jeden pohár matcha čaju obsahuje až 5 – násobne viac účinných látok ako niektoré zdravé potraviny. Medzi najefektívnejšie látky v rámci tohto produktu patrí vitamín A, C, draslík, vápnik, železo, flavonoidy či polyfenoly.

Praktický tip: Kvalitný matcha čaj si môžete zaobstarať aj na webe matchaday.sk. Nájdete tam rôzne druhy a intenzity čajov, ktoré sú vyrobené s ohľadom na detaily a kvalitu spracovania.

Telu dodáva energiu

Vo všeobecnosti platí, že chudnutie si vyžaduje dostatok energie. Tú môžete získať hlavne zo stravy plnej živín. Je však známe, že matcha čaj obsahuje látky, ktoré vám dokážu dodať energiu na 3 – 6 hodín.

To, na koľko to konkrétne bude závisí aj od vašich činností. Od zamestnania, záľub a od toho, čo robíte počas dňa. Čaj na chudnutie s obsahom matchy zlepšuje celkové sústredenie a tiež aj mentálny výkon.

Urýchľuje spaľovanie kalórií

Antioxidanty majú za úlohu odstrániť z tela škodlivé a toxické látky. Taktiež efektívne bojujú voči voľným radikálom. Matcha čaj obsahuje antioxidanty vo veľkom množstve. Tie prinášajú termogénny účinok na organizmus. Vo výsledku tak dochádza k efektívnejšiemu spaľovaniu kalórií. Aj preto sa hovorí, že čaj s obsahom matchy urýchľuje spaľovanie kalórií a tým aj celý proces chudnutia.

,,Hladovky“ nie sú riešením

Dieta na chudnutie nepredstavuje hladovku. Nezabúdajte, že žiadna diéta nie je dlhodobá a nemôžete ju mať preto viac ako pár týždňov či mesiacov. K chudnutiu vám však postačí zmena životného štýlu.

Aj keď to zaberie nejaký čas, kým si zvyknete, stojí to za to a nejde o nič náročné. Stačí len vyradiť z vášho jedálnička ťažké jedlá plné kalórií a zaradiť viac zdravých jedál plných živín. Samozrejme, na mieste je doplniť zdravú stravu o matcha čaj. Aj keď ide len o podporu chudnutia, prinesie vám ďaleko viac zdravotne prospešných účinkov.

Cvičiť, cvičiť, cvičiť!

Ak by ste celý deň len ležali na gauči, kilogramy dole sám od seba jednoducho nepôjdu. Pamätajte, že jedine dlhá a konzistentná zmena životného štýlu vedie k peknej a hlavne zdravej postave.

Čo preto musíte urobiť v rámci pohybu? Nájdite si fyzickú aktivitu, ktorá bude určená na chudnutie a hlavne takú, ktorá vás bude baviť. Aj keď to možno pre vás bude spočiatku náročné, po pár týždňoch a mesiacoch sa do toho dostanete. Po cvičení sa budete cítiť skvele a keď na sebe uvidíte prvé výsledky, ešte viac vás to nakopne vpred.

Dodržiavate pitný režim?

Okrem matcha čaju by ste v rámci chudnutia mali piť aj čistú vodu. Dodržiavanie pitného režimu je viac než kľúčové. Zabezpečuje správne fungovanie metabolizmu, vďaka ktorému môžete efektívnejšie schudnúť, avšak pri dodržiavaní ďalších pravidiel ako je pravidelný pohyb a zdravé stravovanie.

Ak by ste nepili dostatok tekutín, mohlo by dôjsť k dehydratácii a vaše telo by tak nemalo dostatok energie ani na vykonávanie športových aktivít počas dňa. Nezabúdajte, že keď už ste smädný, piť je neskoro. Preto vodu prijímajte v pravidelných intervaloch počas dňa.