Ako zabrániť podráždeniu pleti?

Začervenaná pokožky, svrbenie, ekzémy,… podráždenie pleti môže mať mnoho podôb. Aj keď je často dôvodom znečistené ovzdušie a nečistoty príčiny podráždenia môžu byť aj v kozmetike, ktorú používate. Vyznať sa v súčasnosti v zložení kozmetických produktov je dosť náročné. Vedieť, ktorá zložka spôsobuje podráždenia je takmer nemožné. Poradíme vám, ktoré zložky kozmetických produktov sú najčastejšie zodpovedné za podráždenie pleti.

Parfumy, aróma, vôňa

Kozmetiku často kupujeme podľa vône. Kozmetické spoločnosti preto pridávajú do svojich produktov umelé vône. Pozor, ide o umelé zložky, ktoré môžu pleť podráždiť. Ak ste nenašli kozmetiku na čistenie pleti bez pridanej vône používajte micelárnu vodu. Čo je micelárna voda? Vysoko účinný čistiaci kozmetický produkt, ktorý vyčistí pleť bez toho aby ju podráždil. Navyše, môže podráždeniam pleti predchádzať.

Farbivo

Levanduľový šampón na vlasy s výraznou fialovou farbou vás môže zaujať hneď na prvý pohľad. Farbivá sa do kozmetiky pridávajú preto aby sa zvýšila jej atraktivita. Číry alebo slabo zafarbený produkt nie je tak príťažlivý ako produkt so syntetickým farbivom. Farbivo nepridáva kozmetike žiadny účinok navyše. Keďže ale ide o umelú prísadu môže podráždiť kožu.

Kokosový olej

Kokosový olej je dnes veľmi populárny. Nie je ale vhodný na pleť. Aj keď má množstvo výhod pre pokožku upcháva póry. Ak ste si zaobstarali kozmetiku na pleť s obsahom kokosového oleja radšej ju dajte bokom. Na starostlivosť o pleť použite overené produkty, ktoré pleť a aj póry vyčistia. Jedným z týchto produktov je aj Hydrabio H2O.

Propylénglykol

Túto zložku v kozmetike často nájdete. Ide ale o látku, ktorá predlžuje životnosť produktu a zabraňuje jej zničeniu vplyvom tepla, UV žiarenia či oxidácii. Propylénglykol ale môže spôsobovať podráždenie pokožky či vznik alergie.

Kombinácie účinných látok

Každý typ pleti si vyžaduje inú starostlivosť. Pokiaľ ale začnete kozmetické produkty kombinovať môžete mať problém. Najväčší problém robí retinol, ktorý v kombinácii s kyselinou salicylovou, glykolovou alebo s benzoylperoxidom môže pokožku podráždiť. Keď na pleť aplikujete retinol s aplikáciou kozmetiky s inou účinnou látkou radšej pár hodín počkajte.