Viditeľne mladšia pokožka vďaka hľuzovke

O bielej hľuzovke ste už možno počuli v súvislosti s prípravou exkluzívnych gastronomických špecialít. Táto pochúťka je známa svojou vzácnosťou a vysokou cenou. Vedeli ste však, že hľuzovka je jedným z najlepších prírodných omladzovačov pleti?

Čo je to vlastne tá hľuzovka?

Biela hľuzovka je druh huby, pre ktorý je typická výrazná aróma. V gastronómii sa používa na dochutenie omáčok, cestovín, rizota či mäsových špecialít. Zaujímavosťou je, že približne 30 gramov hľuzovky stojí okolo 180 €. Iste vás zaujíma, prečo je taká drahá. Jej výskyt je veľmi zriedkavý, nedá sa umelo vypestovať a k dispozícii je len pár mesiacov v roku. Považuje sa teda za drahokam nielen v gastronómii, ale tiež v rámci prírodných kozmetických ingrediencií.

Zrelá pleť si zaslúži oveľa viac pozornosti

Anti-aging produkty s obsahom hľuzovky predstavujú najúčinnejšie riešenie v prírodnej liftingovej kozmetike, keďže tento luxusný zázrak je bohatý na antioxidanty (vitamín C), ktoré zabraňujú vzniku jemných liniek a vrások a taktiež ich viditeľne vyhladzujú existujúce vrásky. Vitamín C výborne pôsobí aj na pigmentové škvrny, zosvetľuje ich a pri pravidelnom používaní má pleť jednotnú farbu a rozjasnený vzhľad.

Biela hľuzovka obsahuje tiež značné množstvo esenciálnych mastných kyselín, ktoré pomáhajú zrelej pokožke udržať prirodzenú úroveň vlhkosti, takže bude hladká, pevná a mladistvá. Vďaka vitamínu C je rozjasňujúci účinok esenciálnych mastných kyselín vylepšený a tieto látky účinne opravujú kožnú bariéru, znižujú zápal a začervenanie. Pleťovú starostlivosť s obsahom hľuzovky je vhodné zaradiť do dennej rutiny aj v prípade, že trpíte akné alebo hyperpigmentáciou.

Okrem toho obsahuje peptidy proti starnutiu a vitamíny B skupiny, ktoré majú preukázateľné regeneračné účinky a podporujú prirodzený proces obnovy pokožky. Aj o vitamíne B je známe, že zlepšuje zadržiavanie vlhkosti v pleti a preto je súčasťou mnohých pleťových produktov.

Regenerácia a upokojujúce účinky

Kozmetiku s obsahom bielej hľuzovky ocení aj citlivá pokožka, pretože je bohatá na ceramidy, ktoré pomáhajú obnoviť vlhkosť kožnej bariéry a zmierňujú podráždenie. Taktiež efektívne chránia pred negatívnymi vonkajšími stresormi, ako je UV žiarenie či znečistené ovzdušie, ktoré je plné voľných radikálov. Ceramidy môžu dokonca pomôcť pri zmiernení ekzému alebo ružovky.

Keď je reč o vonkajších stresoroch, účinnou látkou v hľuzovke je špeciálny enzým zvaný superoxid dismutáza. Ten pomáha odvrátiť škody spôsobené voľnými radikálmi a zabraňuje ďalšiemu poškodeniu.

Luxusná prírodná liftingová starostlivosť od Annemarie Börlind

Pokiaľ preferujete 100 % prírodnú kozmetiku a hľadáte pre svoju pleť to najlepšie, značka Annemarie Börlind má v ponuke špičkovú kompletnú starostlivosť pre zrelú pleť. Čistiace mlieko, sérum, zlaté kapsule, očný krém či denný krém s hľuzovkou pleť dokonale vyživia, spevnia, omladia a vyhladia vrásky.

Okrem toho stimulujú tvorbu kolagénu, podporujú regeneráciu pleti a optimalizujú tvorbu melanínu, ktorý vo vyššom veku spôsobuje vznik hyperpigmentácie. Jednotlivé produkty obsahujú aj ďalšie účinné látky, ako je bioliftingový komplex, botanická kyselina hyalurónová, lupina biela, plamatka zelinná, morský narcis, sečuánske korenie.

Hýčkajte sa doprajte svojej pleti to najlepšie! Ak si nie ste istí, na annemariebörlind.sk nájdete tiež vzorky produktov, ktoré môžete otestovať!