Tvárová gymnastika – zázrak pre vašu pleť

V dnešnom svete, kde je starostlivosť o pleť na vrchole záujmu, ľudia hľadajú stále nové a nové metódy, aby dosiahli mladistvejší a zdravší vzhľad. Jednou z inovatívnych a pritom prirodzených metód, ktorá získava na popularite, je tvárová gymnastika. Niektorí z vás možno už mali možnosť počuť o jej zázračných účinkoch, no otestovať to doslova na vlastnej koži je niečo celkom iné a výsledky rozhodne stoja za to!

Čo to tá tvárová gymnastika vlastne je?

Tvárová gymnastika, inak nazývaná aj tvárová jóga alebo face yoga, predstavuje inovatívny prístup, ktorý necháva stranou drahé a invazívne procedúry, a namiesto toho sa zameriava na prirodzený potenciál našej pokožky a svalstva. Ak teda túžite po efektívnom a prirodzenom riešení pre udržanie krásnej a zdravej pleti, tvárová gymnastika by mohla byť práve tým, čo hľadáte.

Ako sme už spomínali, tvárová jóga je revolučnou metódou, ktorá kombinuje rôzne cvičebné techniky pre oblasť tváre a krku, s cieľom dosiahnuť viaceré benefity pre pleť a jej celkový vzhľad. Jedným z hlavných benefitov tvárovej gymnastiky je prirodzené vyhladenie vrások, ale aj samotná prevencia vzniku vrások.

2012 – 37 r.

2021 – 46 r.

Pravidelné cvičenie tvárovej gymnastiky však môže priniesť aj množstvo ďalších výhod. Zlepšuje elasticitu pokožky, vracia jej objem a pomáha pri zdvihnutí spadnutých líčok, čím prispieva k viditeľnému omladeniu pleti. Ďalej tiež spevňuje a tvaruje svalstvo na tvári a krku a spomaľuje prirodzený proces starnutia pleti. Nie je to však len o kráse. Podobne ako cvičenie celého tela, aj tvárová gymnastika prispieva k lepšiemu celkovému pocitu, sebavedomiu a prináša úľavu od únavy a stresu.

Ako začať s cvičením tvárovej gymnastiky?

Najčastejšie sa ľudia púšťajú do cvičenia tvárovej gymnastika na vlastnú päsť, a to za pomoci dostupnej literatúry, DVD či YouTube videí. Takéto cvičenie sa však veľmi rýchlo môže stať monotónnym a keďže tvárová gymnastika neprináša výsledky z večera do rána, motivácia k cvičeniu veľmi rýchlo vyprcháOnline hodiny tvárovej gymnastiky sú však ideálnym spôsobom, ako sa týmto problémom vyhnúť. Vďaka online hodinám a okamžitej spätnej väzbe sa naučíte cvičiť efektívne a technicky správne a navyše – získate motiváciu a podporu vždy, keď to budete potrebovať.