Ako nájsť ideálne bývanie

Prvé bývanie sa týka predovšetkým mladých ľudí, ktorí sa chcú osamostatniť od rodičov. Kúpa bytu je veľký krok, ku ktorému sa rozhodne len menšia časť ľudí. Ako prvé bývanie sa preto často zvažuje možnosť podnájmu. Kým ste sami nemusíte brať ohľad na rodinných príslušníkov a nároky na bývanie máte tak podstatne nižšie. Ak hľadáte bývanie práve preto, že si zakladáte rodinu je lepšie myslieť dopredu a môžete sa už obzerať aj po byte, ktorý si kúpite. Či už hľadáte nový podnájom alebo chcete nehnuteľnosť kúpiť je niekoľko spôsobov, ktorými si hľadanie môžete uľahčiť.

Surfujte na internete

Na internete nájdete všetko. Či už hľadáte byty v Bratislave, v Žiline alebo inom meste môžete sa na internet spoľahnúť. Existuje množstvo webových stránok, na ktorých inzerujú realitné kancelárie. Aby ste nemuseli prezerať stovky inzerátov môžete si na nich nastaviť parametre. Následne sa vám budú zobrazovať len inzeráty, ktoré budú tieto parametre spĺňať.

Osobná návšteva realitnej kancelárie

Možno si kladiete otázku prečo navštíviť realitnú kanceláriu keď si môžete inzeráty prezrieť na webových stránkach. Vloženie inzerátu na stránku je spoplatnené preto na internete nenájdete všetky ponuky. V realitnej kancelárií majú oveľa viac ponúk na predaj nehnuteľností ale na podnájom.

Výhodou väčších miest je aj viac realitných kancelárií. Môžete si vybrať jednu z nich alebo sa poobzerať  po ponukách vo všetkých.

Prechádzka

Ak máte nejakú obľúbenú lokalitu, kde chcete bývať vyberte sa tam na prechádzku. Aj keď takto ponuku v štýle „moderný 2i byt na predaj v Jégeho aleji“ asi nenájdete ale je celkom možné, že tam nájdete plagát s nápisom „Na predaj“. S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o starší byt, ktorý bude treba asi aj zrekonštruovať.

Podajte si inzerát

Inzeráty nemusíte len čítať ale môžete si ich aj podať. Na internete nájdete aj webové stránky kde môžete inzerát podať aj zadarmo. Druhou možnosťou je inzerát si vytlačiť, rozmnožiť a lístočky vkladať do schránok bytov v lokalite kde chcete bývať. Nikdy neviete či sa vám práve takto nepodarí zohnať byt.

Spôsobov ako si nájsť bývanie (podnájom, alebo byt kúpiť) je množstvo. Okrem tu spomínaných spôsobov sa môžete na vhodné bývanie opýtať známych alebo kolegov v práci. Využiť na to môžete aj sociálne siete. Stačí len na svoj profil zavesiť že hľadáte byt a počkať či sa vám niekto neozve.