Najkvalitnejšie materiály patria do kúpeľne

Pri stavbe vysnívaného rodinného domu sa venujeme množstvu problémov, ktoré musíme počas celého procesu výstavby riešiť. Výber vhodného stavebného materiálu, strešnej krytiny, fasády, neskôr v interiéri výber parkiet, dverí, osvetlenia. A niekedy na konci nastupujú remeselníci, ktorí zrealizujú vašu vysnívanú kúpeľňu.

A keďže sme už na konci nielen so silami, ale často aj finančnými rezervami, odnesie si to väčšinou vybavenie kúpeľne. No a nemusíme pripomínať, že je to obrovská chyba. Kompletné  vybavenie kúpeľne si vyžaduje tie najkvalitnejšie materiály, pretože práve táto časť vášho obydlia bude významne využívaná celou rodinou a bude neustále v styku s vodou a vodnou parou. Takže extrémna záťaž a lacné nekvalitné materiály tu nemajú absolútne čo hľadať.

K najviac využívaným prvkom v kúpeľni patria vodovodné a sprchové batérie. Pri ich kúpe sa zamerajte hlavne na ich kvalitu, aj keď to bude finančne náročnejšia záležitosť. Nezameriavajte sa  len na dizajn týchto batérii, ale hlavne na ich kvalitu. Hlavnou súčasťou všetkých batérií je kartuša, kde sa zmiešava teplá a studená voda. A táto kartuša môže byť :

  • plastová – usadzuje sa na nej časom vodný kameň, ktorý spôsobuje sťaženú manipuláciu a pretekanie vody
  • keramická – bezúdržbová záležitosť, ktorá vydrží bez problémov dlhé roky 

 Podobne ako s batériami je to pri zariaďovaní kúpeľne aj ďalšími kúpeľňovými doplnkami. Patria sem:

  • umývadlá a vane
  • sprchové dvere a vaničky
  • sprchové zásteny
  • sprchové žľaby
  • kúpeľňový nábytok a iné

A zo skúsenosti tisícov klientov a majiteľov kúpeľni vám môžeme poradiť: Nikdy na týchto doplnkoch kúpeľne nešetrite, pretože sa vám to vo veľmi krátkom čase vráti. A nemáme na mysli predražené dizajnérske kúsky, ale dôležité je vyberať kvalitné materiály, ktoré dokážu dlhodobo nezmenené plniť 100% svoju funkciu. A to aj bez straty ich povrchových estetických vlastností. Takže určite voľte materiály ako nerezová oceľ, sklo s potrebnou povrchovou úpravou, či originálny kúpeľňový nábytok. Všetky tieto materiály znášajú prítomnosť vody bez problémov, takže vaša kúpeľňa bude aj po rokoch ako nová.