Moderná kuchyňa: Toto sú aktuálne svetovétrendy

Kuchyňa je viac ako priestor, v ktorom sa pripravuje jedlo. Pri jej zariaďovaní by ste sa mali zamerať na praktické aj dizajnové prvky – prepojiť funkčnosť a štýl. Prinášame vám 5 inšpiratívnych realizácií modernej kuchyne podľa tohtoročných trendov.

Kľúčové slovo pre kuchyňu v roku 2023 je autenticita

Buďte pri zariaďovaní kuchyne autentický. Nájdite si vlastný originálny štýl. Preferujete minimalizmus alebo máte chuť niečo odvážnejšie? Zohľadnite pri plánovaní kuchyne konkrétne potreby vašej domácnosti i architektonický štýl, ktorý sa vám páči.

5 inšpirácií – aj slovenská kuchyňa môže byť svetová 

Trendom v spoločnosti je udržateľnosť. Jeden zo spôsobov pre zvýšenie udržateľnosti predstavuje nákup u lokálnych výrobcov. Spoločnosť Sanas sa venuje výrobe nábytku už od roku 1955. Toto sú inšpiratívne realizácie kuchýň na mieru z dielne slovenského výrobcu.

Priestorovo úsporný dizajn

Kompaktná kuchynská linka na mieru, vysoké skrinky, stoličky a stôl – v menšej kuchyni sa počíta každý centimeter priestoru. Stavte na bledé farby a minimalizmus. Vymeňte klasické horné skrinky za premyslené úložné priestory.

Kombinované osvetlenie kuchyne

Nebojte sa experimentovať s osvetlením. Využite rôzne typy osvetlenia pre jednotlivé časti kuchyne. Kuchynská linka na mieru so zabudovaným LED osvetlením, stropné visiace svietidlá aj svetlá neobvyklých tvarov, v modernej kuchyni sa fantázii medze nekladú.

Útulná jedáleň s dostatkom miest na sedenie

Jedálenská časť je dôležitou súčasťou bývania. Vytvorte priestor, kde sa budete radi stretávať pri chutnom jedle. Stôl a stoličky by mali byť štýlové aj praktické na údržbu. Pri výbere stoličiek nezabudnite na pohodlie. Komfortné stoličky do kuchyne nájdete na www.sanas.sk

Využívajte prírodné materiály

Pre vytvorenie zdravého prostredia v kuchyni sú dôležité použité materiály. Zamerajte sa na prírodné a recyklovateľné materiály ako drevo či kameň. V roku 2023 sú trendové pracovné dosky z masívneho prírodného kameňa, mramoru, dreva alebo dokonca kovu.

Čierna kuchyňa? Jednoznačne áno

Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že čierna farba kuchyňu opticky zmenší, netreba sa jej báť. Vďaka rozmanitosti a štruktúre povrchových úprav bude tmavá kuchyňa pôsobiť elegantným až luxusným dojmom. 

Skúsiť môžete aj kontrastnú kombináciu čiernej alebo tmavošedej s bielou alebo drevodekorom. Ak sa rozhodnete pre čiernu v kuchyni, odporúčame vám výrobu kuchynskej linky na mieru. 

Premeňte sny o novej kuchyni na skutočnosť. Slovenský výrobca Sanas pre vás pripraví 3D vizualizáciu aj kompletný plán kuchyne. Zvoľte si kuchynskú linku na mieru, prispôsobte materiály, dekory, úchyty či vnútorné vybavenie skriniek – všetko za skvelé ceny a s 5 ročnou zárukou.