Kupujete darček pre svoju kolegyňu? Týmto veciam sa oblúkom vyhýbajte

Prostredníctvom darovania darčekov je jednoduché vyjadriť svoju vďaku, no aj potešiť svojich blízkych alebo upevniť vzťahy s kolegami a priateľmi. Pri výbere darčeka je však potrebné dávať pozor na to, či ste trafili správnu nôtu. Toto sú veci, ktoré by ste svojim kolegyniam nemali darovať, ani keby vám ich núkali zadarmo.

Tutoriál na výber správneho darčeka síce neexistuje, no existujú isté nepísané pravidlá, ktorých by ste sa mali držať. Ide o veci, ktorých darovanie môže viesť k nepríjemným situáciám alebo dokonca k poškodeniu vzťahu. 

Takto sa to nerobí

Darčekové predmety pre ženy sú kapitolou samou o sebe. Hovorí sa, že sto ľudí, sto chutí, čo v prípade nežnejšieho pohlavia platí dvojnásobne. 

Za najdôležitejší bod na tomto zozname možno označiť intímne predmety. Oblúkom sa vyhýbajte darom so sexuálnym podtónom, no aj tým, ktoré by pre vašu kolegyňu mohli byť príliš osobné. Ide o predmety, ktoré nielenže pôsobia nevhodne, no tiež vyvolávajú nepohodlie a dokážu aj uraziť. 

Ak chcete potešiť dámu, vyberte darček, ktorým jej dáte najavo vďaku a pozitívne emócie.  Znamená to, že ak nájdete niečo, čo vy vnímate ako vtipné, no vaša kolegyňa ako kritiku, nie ste na dobrej ceste. Ruky preč by ste mali dať napríklad od kníh typu „Ako schudnúť” alebo krémom proti vráskam.

Pri výbere darčeka by ste mali myslieť aj na to, že nejde o záležitosť ceny, ale o milé gesto. Darovanie predražených darčekov môže viesť ku nerovnováhe v pracovnom vzťahu a tiež sa môže zdať, že sa snažíte kúpiť si priazeň svojej kolegyne.

Namiesto toho, aby ste do svojej spolupracovníčky investovali celý majland, skúste sa na darček pozrieť trochu kreatívne.

Darčekové predmety, ktorými zabodujete

Hoci je zoznam „no-go” darčekov pomerne dlhý, nezúfajte. Ak vám je vaša kolegyňa skutočne blízka, zapojte svoju kreativitu a vymyslite pre ňu niečo, čo bude originálne a zároveň praktické.

Tradičným darom býva tričko s vlastnou potlačou. Ide o finančne nenáročnú záležitosť, ktorá však dokáže vystihnúť osobnosť obdarovaného. Je to darček, na ktorom možno zobraziť spoločné spomienky, vtipné citáty alebo osobné odkazy. Má osobný dotyk, čo ho robí špeciálnejším.

Pri výbere darčekových predmetov nezúfajte. Svoju kolegyňu zrejme poznáte, keď jej kupujete darček, tak myslite na to, čo má rada. Ak má rada knihy, krok vedľa neurobíte, ak vstúpite do kníhkupectva.

V každom prípade by ste však mali dbať na jej osobné preferencie. Okrem toho, že váš dar bude hviezdou scény, potešíte aj svoju kolegyňu a dáte jej najavo, že vaše priateľstvo nie je len pracovné.

Držať by ste sa mali univerzálnych neutrálnych darčekov, ako sú už spomínané knihy, tričká, rastliny alebo iné dekoračné predmety. Stále pamätajte na to, že gesto je dôležitejšie než samotný darček. Snažte sa svojej kolegyni vyjadriť pocity a vďaku jednoduchým spôsobom.