Trendy bytové doplnky do vašich okien

Každý z vás pozná štýlové doplnky do okien, ako napríklad závesy, záclony či rôzne dekorácie. Na bytovom textile je úžasné to, že sa z neho dá vyrobiť množstvo krásnych a nápaditých dekorácií, ktoré môžu byť nielen pekné, ale i funkčné.

Bytový textil a jeho možnosti

V každom meste sa nachádza aspoň jeden obchod s metrovým textilom, kde vám nielen poradia, ale i ušijú obrusy, závesy, obliečky na vankúše podľa vašich preferencií. Rozprávkové kráľovstvo predajní s látkami a komponentmi k nim ponúka naozaj široký výber bytového textilu od výmyslu sveta. Stačí zájsť do najbližšej predajne a nechať si poradiť. Predtým sa môžete informovať aj o aktuálnych trendoch a možnostiach. Zvyčajne do niekoľkých pracovných dní vedia byť vaše zákazky hotové. Všetko závisí od dostupnosti tovaru, ktorý majú na sklade alebo či je nutné ešte ho doobjednať. Keď bude všetko pripravené v dohodnutý termín si objednávku vyzdvihnete a môžete sa realizovať už naplno.

Záclony alebo závesy?

Veľmi jednoduchou a praktickou pomôckou pri dopĺňaní okien vo vašom dome je meter. S ním si viete namerať požadovanú dĺžku záclon alebo závesov a stanoviť si spôsob ich uchytenia. Riaďte sa jednoduchým pravidlom, ktoré hovorí, aby ste do malých okien umiestnili jemné záclony, ktoré prepustia dostatok svetla a dodajú súkromie a navyše pekne zapadnú do koloritu domácnosti. Vo veľkých izbách uprednostnite závesy. Farbu a materiál závesov laďte podľa ročného obdobia, pretože závesy s termoizolačnou vrstvou vás ochránia pred chladom v zime a pred vysokými teplotami v lete, ale závesy či záclony s nevhodnými farbami nebudú pôsobiť dobre.

Taktiež tmavšie závesy a záclony s veľkými vzormi sa hodia do väčších priestorov s veľkými oknami a tie jemnejšie a svetlejšie zase priestor opticky zväčšujú. Pozor však na výber vzorov, pretože zvislé vzory miestnosť opticky predĺžia a rôzne motívy vedia krásne priestor doplniť, ale i rozbiť. Preto v miestnosti, kde sa potrebujete sústrediť vyberajte bytový textil v takých kombináciách farieb, ktoré podporujú kreativitu, ale pritom nepôsobia rušivo. V miestnostiach určených k oddychu voľte studené tóny a minimum vzorov a rušivých elementov.