Užite si prirodzené svetlo s nádhernými francúzskymi oknami!

Francúzske okná sa stávajú veľmi populárnou súčasťou našich domovov. Niet sa čomu diviť, pretože sú nádherné, obrovské a majú mnoho výhod. Do interiéru prinesú veľa prirodzeného svetla a budete mať pocit, že žijete vo vnútri a vonku zároveň. Veľa ľudí má pochybnosti o ich praktickom využití, ale toho sa obávať nemusíte. Povieme vám, ako je to možné.

Optické zväčšenie priestoru, ktoré pochádza z Paríža

Francúzske okná k nám aj do sveta prišli z Paríža. Miestne byty sú veľmi malé a miestni chceli do svojho života priniesť viac svetla a pocit voľnosti. Z tohto dôvodu začali používať veľké okná, ktoré to dokázali zariadiť. A tým sa zapísala do histórie interiér dizajnu. Teraz sú tieto okná obľúbené po celom svete a nájdete ich veľa aj u nás.

Najväčšou výhodou týchto okien je fakt, že opticky zväčšia priestor a prinesú k vám domov oveľa viac prirodzeného svetla. Navyše ich môžete využiť ako vchod na balkón, terasu alebo záhradu. Z tohto dôvodu si môžete vybrať francúzske okná so sklopnými dverami alebo posuvnými oknami. Vďaka tomu ich môžete jednoducho odsunúť, nechať čerstvý vzduch prúdiť dovnútra alebo sa dostať von.

Ako si poradiť s únikom tepla cez sklo?

V súčasnosti nájdete na trhu obrovské množstvo francúzskych okien, ktoré majú veľmi dobrú zvukovú aj tepelnú izoláciu. Nemusíte sa preto ničoho obávať. Ak sa chcete poistiť, zaistite si aj kvalitný prah dverí. Pred okná v interiéri môžete tiež zavesiť ťažké závesy, ktoré budú brániť úniku tepla a vniknutiu zimy dovnútra.

Nezabúdajte ani na tieň počas sparného leta

Mnoho ľudí na to zabúda, ale aj pri francúzskych oknách potrebujete tieniacu techniku. Závesy sú jednou možnosťou, ale žalúzie alebo rolety vás budú v lete chrániť pred silným slnkom oveľa lepšie. Alebo môžete skombinovať žalúzie so závesmi. Vďaka tomu budete mať doma chládok a úplné súkromie.