Aký materiál je najlepší pre kuchynskú linku?

Pri zariaďovaní kuchyne musíte vybrať mnoho prvkov, ktoré vám budú slúžiť mnoho rokov. Jedným z najdôležitejších častí kuchynskej linky, je pracovná doska. Materiál, z ktorého si necháte vyrobiť kuchyňu, je celkovo veľmi dôležitý. Dnes sa pozrieme na niekoľko materiálov, ktoré sú ideálne do kuchyne. Niektoré sú lacnejšie, iné naopak drahšie. Všetky vám ale veľmi dobre poslúžia.

Základné a cenovo dostupné materiály

Väčšina ľudí sa bude pozerať nielen na vzhľad, ale aj na cenu materiálu. Pri návrhu kuchyne musíte brať do úvahy hlavne vlhkosť a odolnosť. Laminát patrí medzi najlacnejšie varianty, ktoré nájdete v každom štúdiu pri výbere materiálu. Laminát je veľmi lacný a dostupný. Musíte ale počítať s tým, že ho pri poškriabaní musíte vymeniť. Laminát nemožno opraviť, čo je jeho najväčšou nevýhodou. Pre nadčasový vzhľad môžete zvoliť aj drevo, ktoré bude pôsobiť veľmi útulne.

Drahšie a luxusnejšie materiály

Materiál s vysokým leskom je veľmi populárny a neuveriteľne jednoduchý na údržbu. Z tohto dôvodu je obľúbený, ale aj trochu drahšie. Ak máte veľmi moderný interiér, bude sa vám domov dokonale hodiť. Poškodenie je možné vytmeliť, prebrúsiť a znovu nalakovať. Takže ho nemusíte hneď vymieňať. Ďalším materiálom s vyššími nákladmi je akrylát, ktorý je veľmi odolný a elegantný. Obávať sa nemusíte vlhkosti, vysokej teploty ani odtlačkov prstov.

Netradičné materiály, ktoré budú pôsobiť jedinečne

Pri vytváraní novej kuchyne sa nemusíte spoliehať len na klasické materiály. Ak chcete dosiahnuť luxusný a netradičný vzhľad, máte veľa možností. Nemusíte zvoliť hlavný materiál iný ako ostatní. Detaily ale urobia vašu kuchyňu úplne jedinečnú. Sklenené dvierka alebo zaujímavé kovanie na dverách urobia obrovskú zmenu. V každom prípade by ste ale mali myslieť na jednoduchú údržbu, vysokú kvalitu a prijateľnú cenu.

Článok vznikol v spolupráci s magazínom Topmuz.sk.