Čo je to pasívny príjem a ako ho zarobím?

Investovanie, stratégia investovania
Čo je to pasívny príjem a ako ho zarobím?
Mnohé alebo všetky tu uvedené produkty pochádzajú od našich partnerov, ktorí nás odškodňujú. Môže to ovplyvniť, o ktorých produktoch píšeme a kde a ako sa produkt objaví na stránke. To však nemá vplyv na naše hodnotenia. Naše názory sú naše vlastné.
Cieľom stratégie pasívneho príjmu je zarobiť si peniaze počas spánku. Ale napriek tomu, že v názve je „pasívny“, vyžaduje si tento druh príjmu počiatočnú investíciu peňazí a času na vytvorenie dlhodobého cash flow.

Čo je to pasívny príjem?
Pasívny príjem je hotovostný tok, ktorý si na rozdiel od aktívneho príjmu, napríklad hotovosti získanej z práce na plný úväzok, vyžaduje udržanie malého alebo žiadneho denného úsilia.

Všeobecne povedané, pasívny príjem môžete vytvoriť investovaním do určitých finančných produktov alebo založením podniku, ktorý po počiatočnej investícii začne vytvárať príjem bez pravidelnej práce z vašej strany.

IRS zaobchádza s daňami z aktívneho a pasívneho príjmu odlišne a má úzke usmernenia týkajúce sa toho, čo sa technicky kvalifikuje ako pasívny príjem:

Obchodné alebo obchodné činnosti, na ktorých sa počas roka významne nezúčastňujete.
Prenájom aktivít, aj keď sa počas roka významne zúčastňujete, pokiaľ nie ste realitný profesionál.
Odborníci považujú rôzne formy výnosov z investícií za pasívne, ale IRS to považuje za príjem z portfólia a podlieha dani z kapitálových výnosov.

9 príkladov pasívneho príjmu

  1. Dividendové zásoby
    Jedným zo spôsobov, ako vybudovať tok príjmov, je investovať do dividendových akcií, ktoré pravidelne rozdeľujú časť výnosov spoločnosti investorom, napríklad štvrťročne. Tí najlepší v priebehu času zvyšujú svoje výplaty a pomáhajú tak zvyšovať budúci príjem.

Dividendové akcie sú zvyčajne menej volatilné ako rastové akcie a pomáhajú diverzifikovať vaše portfólio. Investori sa tiež môžu rozhodnúť reinvestovať dividendy (viac informácií o dividendách a spôsobe ich fungovania).

»Viac informácií: 25 akcií s vysokými dividendami a ako do nich investovať

  1. Fondy indexov dividend a fondy obchodované na burze
    Môžete tiež investovať do indexových fondov alebo do fondov obchodovaných na burze, ktoré držia dividendy, a nie na výber a výber jednotlivých akcií na nákup.

Indexové fondy vlastnia dobre zaokrúhlený výber mnohých akcií, ktorých cieľom je odzrkadliť výkonnosť daného indexu, napríklad S&P 500. Fond s indexom dividend bude investovať do výberu akcií, ktoré vyplácajú dividendy. Indexové fondy môžu pomôcť vyrovnať portfóliové riziko, pretože trhové výkyvy sú v rámci indexu menej volatilné v porovnaní s jednotlivými akciami.

Dividendové ETF ponúkajú výhody diverzifikácie indexových fondov a zároveň napodobňujú jednoduchosť obchodovania s akciami. Ak chcete investovať do dividendových akcií, indexových fondov, ETF alebo iných verejne obchodovaných aktív, musíte si otvoriť sprostredkovateľský účet, ak ho ešte nemáte.

»Viac informácií: Indexové fondy – ako investovať a vybrať si najlepšie fondy

  1. Dlhopisy a fondy dlhopisových indexov
    Dlhopisy sú skôr ako investorovi požičiavať peniaze spoločnostiam – ako aj federálnym, štátnym a miestnym samosprávam – a vyberať úrokové výnosy, a nie kupovať vlastnícky podiel v spoločnosti. Dlhopisy sú považované za bezpečnejšie investície ako akcie, ale vo všeobecnosti tiež dosahujú nižšiu návratnosť svojich investícií. Napríklad od roku 1926 do roku 2017 dosiahli štátne dlhopisy zložený ročný výnos 5,5%. Podľa prieskumu spoločnosti Morningstar dosiahol index veľkých zásob v rovnakom období 10,2%.

Odborníci navrhujú investovať časť svojho portfólia do dlhopisov z dôvodu ich nižšej volatility a relatívnej bezpečnosti v porovnaní s akciami, potom majú vyšší pomer dlhopisov vo vašom portfóliu, tým bližšie ste k odchodu do dôchodku.

»Viac informácií: Ako nakupovať dlhopisy

  1. Úsporné účty s vysokým výnosom
    Ďalším spôsobom, ako zarobiť pasívny príjem (aj keď na nižšej úrovni ako akcie a dlhopisy), je online sporiaci účet s vysokým výnosom, ktorý môže byť ideálny pre rast vášho núdzového fondu. Úrok platený na sporiacich účtoch sa pripočíta k vášmu zostatku.

Účty s vysokým výnosom sú typom federálne poisteného sporiaceho účtu, ktorý zarába úrokovú sadzbu, ktorá je často omnoho vyššia ako je celoštátny priemer. Napríklad typické účty s vysokým výnosom v súčasnosti dosahujú ročný percentuálny výnos približne 1,50% v porovnaní s priemerom národných úspor vo výške 0,07% APY. Postupom času tieto malé rozdiely pripočítavajú skutočnú hotovosť, takže sa vyplatí nakupovať, kam vložíte svoje úspory.

»Viac informácií: 10 najlepších online sporiacich účtov s vysokým výnosom

  1. Prenájom nehnuteľností
    Nákup nehnuteľností s cieľom získať príjmy z prenájmu je ďalším spôsobom, ako získať pasívny príjem. Dlhodobé nájomné môže byť spoľahlivým zdrojom hotovosti, ak sa nachádza na zdravom trhu pre nájomcov, ale má aj dlhodobé stresory, ako je údržba týchto nehnuteľností,