Porovnajte si obľúbené klimatizácie

Vyberáte novú klimatizáciu? Vaša nová klimatizácia by mal byť lacnou a energeticky úspornou alternatívou na chladenie a aj vykurovanie interiéru.

Kvalitná klimatizácia vám pomôže poraziť teplo. Ako si však vybrať optimálnu klimatizáciu? Klimatizácia by mala byť úsporná, výkon klimatizácie primeraný vnútornému priestoru, byť spoľahlivá a aj estetická.

Pripravili sme pre vás porovnanie klimatizácie. Ušetrite čas a peniaze pri kúpe klimatizácie.

Čo je potrebné zvážiť

Nové klimatizačné jednotky Energy Star dodávajú s lepšími izolačnými materiálmi a jasnejšími pokynmi, ktoré vám pomôžu zaistiť dobré tesnenie okolo jednotky a minimalizovať úniky.

Všimnite si hluk

Modely, ktoré dosiahli v našich testoch hluku vynikajúce alebo veľmi dobré, sú také tiché, že jediným zvukom, ktorý môžete počuť, je spustenie ventilátora. Klimatizácia, ktorá získala hodnotenie Fair for hluk, by mohla pri nízkej hladine rušiť svetelné pražce a pri vysokej polohe by rušila všetkých.

Faktor v okne umiestnenie

Klimatizácia okien spravidla vykonáva lepšiu prácu vyfukovaním vzduchu v jednom smere. To môže byť problém, ak vaše okno nie je sústredené na stene. Ak chcete miestnosť rovnomerne vychladnúť, musíte nasmerovať vzduch do jeho stredu, takže skontrolujte, či váš AC potrebuje vyfukovať vzduch doprava alebo doľava. Niektoré majú ramená ventilátora, ktoré sa otáčajú.

Nainštalujte klimatizáciu správne

Ak chcete z okna klimatizácie vyťažiť maximum, musí byť správne nainštalovaná. Väčšina jednotiek je určená pre okná s dvojitým zavesením. Ak máte okná s krídlami, mali by ste zvážiť kúpu klimatizačnej jednotky cez stenu. Uistite sa, že je okenná jednotka vo vodorovnej polohe, aby správne odtekala. A zo zariadenia premiestnite všetky zariadenia na výrobu tepla, napríklad televízor alebo lampu.

Skontrolujte umiestnenie filtra

Uistite sa, že máte ľahký prístup k filtru na čistenie, čo robíte často, aby ste jednotku udržali v dobrom stave.

Zvážte inteligentné chladenie

Niektoré klimatizácie sa stali inteligentnejšími, čo vám umožňuje ich ovládanie a nastavovanie z vášho smartfónu. Možno ich dokonca budete môcť prepojiť s inými chladiacimi jednotkami vo vašej domácnosti.

Sledujte záruku

Niektoré klimatizácie majú dlhšiu záruku ako iné. Keď kupujete novú jednotku, prečítajte si informácie na webových stránkach výrobcu a požiadajte predajcu o záruku na značku a model, ktorý zvažujete.

energetická účinnosť
SEER – 
VivaxSamsung
Wind free
GREE LOMO Inverter
modelACP-09CH25AEQIAR09TXCAAWKNEUGWH09QB
chladiaci výkon2,5 kW2,5 kW2,6 kW
veľkosť miestnostido 25 m²do 25 m²50-65 m3
trieda energetickej
účinnosti
A++A+++A++
intenzita hluku53 dB56 dB51 dB
energetická účinnosť
SEER – 
6.18,86,1
cena5641277572