Ako získať viac úložného priestoru v malej spálni?

Túto otázku si počas sťahovania do nového bytu kladie nejeden manželský pár. Chcete získať čo najviac miesta? Odporúčame zbaviť sa vecí a oblečenia, ktoré vám je ľúto vyhodiť a dlhé roky veríte, že ich možno raz znova použijete. A čo ďalej, ako vybrať nábytok?

Všetko stojí a padá na priestrannej skrini

Okrem postele je základom každej praktickej spálne vhodná skriňa. Na trhu nájdete množstvo šatníkových skríň, ktoré vás očarujú svojím vzhľadom. Pri prezeraní skríň sa zamerajte na to, ako majú rozdelené police, či disponujú priestorom na vešiaky a taktiež zásuvkami na uloženie spodnej bielizne alebo iných vecí. 

Tak, aby ste si mali kde uložiť veci vy aj váš partner. Mnohé skrine majú napríklad príliš široké a dlhé police, v ktorých je náročné udržiavať dlhodobo poriadok. Z praktického hľadiska stavte na skriňu, ktorá má úložný priestor rozdelený na viac sekcií. Vďaka tomu si môžete prehľadne usporiadať všetky kusy oblečenia a nebudú sa medzi sebou miešať. 

Aj pri výbere postele treba myslieť prakticky

Ak vaša spálňa stiesnená, do istej miery máte okresaný výber postelí. Na druhej strane je to výhoda, pretože aspoň sa dlho nebudete rozhodovať medzi niekoľkými favoritmi. Vyberte si manželskú posteľ s dostatočne veľkým úložným priestorom. Ak by ste si kúpili posteľ bez neho, zrejme by ste to rýchlo oľutovali. 

Investujte napríklad do boxspringovej postele, ktorá vám poskytne miesto na uloženie posteľnej bielizne, vankúše, deky, ale aj oblečenie, ktoré  momentálne nenosíte. Niektoré postele majú tento úložný priestor dokonca rozdelený na viac častí. Pomôže vám to v organizácii všetkých vecí. Takisto tu nájdete priestor veciam, ktoré špatia” interiér a nechcete ich mať na očiach. Jednoducho ide o sofistikované riešenie do každej mini spálne.

zdroj: https://www.mojnabytok.sk/manzelske-postele-calunene/manzelska-postel-alice-boxspring-180×200-cm/ 

Nástenné police nahradia knižnicu či nočný stolík

Spálňu treba zariadiť tak, aby ste sa mali kam pohnúť. Časti nábytku, ako sú nočné stolíky či knižnice nahradíte nástennými policami. Klasické objemné voľne stojace police by vám len zbytočne ukrojili ďalší priestor. 

Police môžete namontovať za posteľ, vedľa postele a v podstate na ktorúkoľvek stenu v miestnosti. Môžete na ne uložiť knihy, šperky, košík s nabíjačkami či slúchadlami a akékoľvek drobnosti. Vďaka tomuto sofistikovanému riešeniu si môžete ušetriť priestor na menšiu komodu. 

Usporiadajte si svoju komodu a skriňu ako profesionál

Vieme, že párovanie ponožiek, skladanie nohavičiek, pančúch či vzorné zoradenie tričiek je obľúbenou činnosťou máloktorého človeka. Nájdite si na to čas, spravte si vo veciach systém a uvidíte, ako sa úložný priestor zrazu prevzdušní a nebude pôsobiť preplnene. Vyššie sme tiež načrtli myšlienku uložiť do postele veci ktoré nenosíte. 

Keďže je teraz zima, letné šaty vám budú v skrini zavadzať. Čo sa týka skladovania nepotrebného oblečenia, priestor ušetríte aj vďaka vákuovým vreciam. Nie je to možno najpraktickejšie riešenie, lebo na začiatku leta budete musieť všetko vyžehliť, no dovtedy ostáva ešte veľa času.

Veríme, že kúpa nábytku bude vďaka týmto tipom pre vás o niečo jednoduchšia a spálňu sa vám podarí zariadiť funkčne i esteticky. Ak hľadáte kvalitnú posteľ či skriňu, prezrite si kvalitný sortiment na www.mojnabytok.sk