Čaga a jej blahodárne účinky: Poznáte ich všetky?

Tradícia používania čagy bola známa už v minulosti. Má dlhú históriu a svoju priazeň si získala najmä na území Číny, Severnej Ameriky či Ruska. V dnešnej dobe je možné zohnať čagu aj na Slovensku. Viete, aké má účinky?

Čaga sa označuje aj ako huba nesmrteľnosti, čoho dôvodom sú najmä jej blahodárne účinky. Tie si postupne predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

Najsilnejší antioxidant
Hríb čaga sa označuje aj ako najsilnejší antioxidant. Dôvodom je práve blahodárne zloženie, ktoré je obsiahnuté v tomto malom zázraku. Čaga totiž obsahuje množstvo minerálnych a biologicky aktívnych látok či vitamínov. Na telo to pôsobí mimoriadne priaznivo. Dokáže ho totiž zbavovať voľných radikálov, vďaka čomu prečisťuje celý organizmus. Chaga sa užíva vo forme čaju, čo je skvelá voľba pre súčasť detoxu.

Posilňuje imunitný systém
Účinky čagy sú skutočne mimoriadne účinné. Ďalším veľkým benefitom je, že posilňuje imunitný systém. To znamená, že čaga má antibakteriálne a antivírusové účinky, vďaka čomu zvyšuje odolnosť organizmu voči vzniku ochorenia. Tieto účinky boli dokázané aj vedeckými štúdiami, ktoré potvrdili vysokú účinnosť.

Aké sú ďalšie účinky čagy?
Možno by ste neverili, no kapitola – čaga účinky, je plná benefitov. Čaga je známa aj pre svoje analgetické účinky a taktiež dokáže znižovať stres a úzkostné stavy. Ak máte problém s vypadávaním vlasov, aj v tomto smere je čaga skvelým riešením. Čaga je vysoko účinná aj pri cukrovke a ma protirakovinové účinky. Okrem iného, čaga sibírska je skvelým riešením aj na kožné ochorenia, ako napríklad rôzne ekzémy či podráždenia. Má vysoko upokojujúce účinky, vďaka čomu urýchľuje aj hojenie rán.

Neváhajte a vyskúšajte účinky čagy aj vy. Svoje rozhodnutie určite neoľutujete. Tak čo, idete do toho?