Čím čistiť fasádu, aby výsledok stál za to?

Prípravok na čistenie fasády môže byť kľúčom k úspechu aj začiatkom katastrofy

Na začiatok je dôležité vedieť, čím čistiť fasádu, teda ako a podľa čoho si vyberať vhodný prípravok na čistenie fasády. Prípravok na čistenie fasády by ste si mali vyberať primárne podľa druhu nečistôt, ktoré chcete odstrániť (napríklad prípravok na riasy), a tiež podľa typu vašej fasády (napríklad prípravok na čistenie silikónovej fasády).

Na čo si dať pozor?

Hoci dnes si už je naozaj z čoho vyberať, stále na trhu neexistuje prípravok na čistenie fasády, ktorý by fungoval na sto percent. Niektoré prípravky nie sú dostatočne šetrné k fasáde a ich aplikácia môže spôsobiť nenávratné poškodenie povrchu fasády. Iné prípravky zasa nedokážu fasádu vyčistiť do hĺbky pórov, aby sa plesne či riasy nevrátili po krátkej dobe späť.

Pri svojpomocnom čistení fasády je potrebné tiež myslieť na okolité prostredie. Určite by ste neboli radi, keby sa chémia na čistenie fasády dostala napríklad do vašej záhrady. S výberom i samotným používaním treba teda byť veľmi opatrný. Samozrejme, nemôžeme tvrdiť, že chémia na čistenie fasády vašu fasádu nevyčistí, no púšťať sa do toho na vlastnú päsť môže byť naozaj riziko – od výberu samotnej chémie, cez správne dávkovanie a aplikáciu, až po likvidáciu odpadovej vody, ktorá pri čistení vznikne.

Najspoľahlivejšie riešenie – profesionálne čistenie fasád

Vybrať si vhodný prípravok na čistenie fasády, potom ho správne aplikovať a ešte aj dohliadnuť na to, aby sa znečistená voda nedostala do okolia vášho domu – to všetko dá naozaj zabrať. Ak nechcete riskovať s osudom vašej fasády, vašimi financiami ani vašim časom, je oveľa lepšie obrátiť sa na firmu, ktorá sa špecializuje na čistenie fasád. Skúsení odborníci budú vedieť, aký prípravok na čistenie fasády použiť, ako ho aplikovať, ako sa postarať o likvidáciu odpadovej vody a tiež ako zabezpečiť, aby sa fasáda v priebehu niekoľkých mesiacov opäť neznečistila.