Konferenčný stôl – okrúhly alebo obdĺžnikový

Zariadenie miestnosti je veľmi dôležité. Najmä pokiaľ ide o podniky. Na takýchto miestach záleží na prvom dojme a kancelársky nábytok je vizitkou spoločnosti. Preto manažéri spoločností venujú veľkú pozornosť vybaveniu konferenčnej miestnosti. Je známe, že ide o jednu z najdôležitejších miestností v každej veľkej spoločnosti. Je to preto, že sa tu konajú všetky druhy stretnutí so zamestnancami, kandidátmi alebo klientmi. A práve pri konferenčnom stole sa často podpisujú veľmi dôležité dokumenty, ktoré sú vo firme potrebné. Výber stolov je naozaj veľký. Tento článok vám preto poradí, aký konferenčný stôl si vybrať – okrúhly alebo obdĺžnikový? Odporúčame vám, aby ste si prečítali obsah.

Ktorý konferenčný stôl si vybrať – okrúhly alebo obdĺžnikový?

Hneď na začiatku treba poznamenať, že na trhu nájdeme konferenčné stoly rôznych tvarov. Najobľúbenejšími kusmi nábytku sú však určite tie s obdĺžnikovou alebo okrúhlou doskou. Je známe, že výber tabuľky je individuálnou záležitosťou. V tomto prípade sa však konečné rozhodnutie musí riadiť veľkosťou a rozmermi miestnosti, v tomto prípade konferenčnej miestnosti, a jej výzdobou.

Ak je miestnosť malá, mal by sa samozrejme zvoliť okrúhly nábytok. Zmestí sa naň viac ľudí ako na obdĺžnikový stôl. Okrem toho je okrúhly stôl vhodnejší pre spoločnosti, v ktorých existuje partnerstvo. Medzi manažmentom a zamestnancami organizácie.

Pokiaľ ide o obdĺžnikový stôl, je to dobré riešenie, ak chce niekto vytvoriť hierarchiu, ktorá sa má uskutočniť počas rokovaní a obchodných stretnutí. Takýto stôl je vhodný aj do malých miestností. Stolová doska však nesmie byť príliš dlhá.

Výhody obdĺžnikových stolov

V prípade obdĺžnikových stolov je potrebné spomenúť niekoľko výhod, ktoré uprednostňujú toto riešenie. Patria medzi ne:

  • Ľahko sa dajú umiestniť do akejkoľvek miestnosti, najmä ak nie je plocha príliš veľká;
  • Rovné hrany – v tomto prípade sa vám bude pracovať oveľa ľahšie, pretože si môžete pohodlne oprieť lakte a bezpečne rozložiť všetky potrebné nástroje na prácu;
  • V predĺžených miestnostiach je to skutočne jediná platná možnosť.

Výhody okrúhlych stolov

Pokiaľ ide o výhody okrúhleho stola, môžeme okrem iného rozlišovať:

  • Je to oveľa priaznivejšie pre vytvorenie priateľskej atmosféry medzi zhromaždenými;
  • Dobré riešenie, ak nechcete vyčleniť žiadneho účastníka stretnutia a všetci si majú byť rovní;
  • Ľahší očný kontakt.

V skutočnosti neexistuje jednoznačná odpoveď na otázku, ktorý stôl je lepší – okrúhly alebo štvorcový. Oba typy majú svoje výhody aj nevýhody. Je však dôležité, aby ste typ stola prispôsobili svojim individuálnym potrebám. Do úvahy by sa mala brať aj veľkosť miesta konania a charakter podujatia – aj to môže ovplyvniť výber stola. Napríklad okrúhly stôl funguje dobre, keď na stretnutí nie je žiadny vedúci, ale je potrebné zdôrazniť rovnaké postavenie všetkých účastníkov. Je však dôležité vybrať si stoly od dobrých výrobcov, ako je napríklad Alponabytok, ktorým zákazníci dôverujú, aby sa zabezpečilo, že nábytok vydrží mnoho rokov a nezničí sa.