Prečo je dôležité voskovanie auta

To ako sa staráte o svoje auto sa neskôr odzrkadlí na jeho stave a výzore. Je rovnako dôležité starať sa o technický stav vozidla, ako aj o jeho čistotu a ochranu. Autokozmetika ponúka rôzne prípravky na čistenie a ochranu laku auta. Medzi najlepšiu ochranu v súčasnosti  patrí vosk na auto.

Načo nám slúži vosk ?

Slúži na ochranu pred žiarením slnka, pôsobením soli, pred mrazmi,  koróziou a celkovým vyblednutím a opotrebením laku. Vosk zanecháva akýsi ochranný „film“ na laku a tým zabraňuje usádzaniu nečistôt a zanechá na aute hlboký lesk. Navoskované auto sa potom ľahšie umýva a odpudzuje vodu. Ďalšou výhodou je , že lak bude v dobrej kondícií a bude vyzerať živšie. To vám môže výrazne pomôcť v prípade, že budete chcieť auto niekedy predať.

Aké sú druhy voskov?

Vosky poznáme prírodné alebo syntetické. Prírodné vosky sú vyrobené z prírodných zdrojov, zatiaľ čo syntetické sú vyrobené iba z chemických látok. Ďalej sa ešte môžu deliť na tuhé alebo tekuté vosky.

Kedy je potrebné navoskovať auto?

Odporúča sa voskovať hlavne pri prechodných obdobiach, kde sa výrazne mení počasie. Najčastejšie sa voskuje pred zimou. Ale je určite lepšie, ak auto navoskujete aj viac krát do roka. Nič tým nepokazíte a zaistíte svojmu autu potrebnú ochranu.