Ako si vybrať hosting pre váš web

Hľadáte hosting pre váš web? Máme pre vás niekoľko praktických rád, ako si vybrať správny hosting pre váš web.

Výber hostingu je jedným z najdôležitejších atribútov pre solídny, rýchly a bezpečný online web. Je to dôležité, aby sa mohol váš web dobre zobrazovať vo výsledkoch v organickom vyhľadávaní.

Hosting pre web poskytuje viacero poskytovateľov. Vyberte si hosting nielen podľa veľkosti poskytovateľa, ale najmä podľa kvality samotného hostingu. To je zase dôležité pre jeho bezpečnosť, rýchlosť, kvalitu a spoľahlivosť.

Ako si vybrať webhosting

Rýchlosť načítania je jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré zohľadňuje vyhľadávací algoritmus od Google. Preto by sme mali vyberať server, ktorý je geograficky blízko. Preto je kvalitný lokálny server prvou voľbou pre úspešný webový projekt.

Kvalitná technológia poskytovateľa hostingu je samozrejmosťou. Technológie, ktoré poskytuje webhostingová firma, musia mať dobré referencie. Sledujte najmä kvalitu a veľkosť SSD diskov, PHP a databázy MySQL.

Efektívna technická podpora je tiež, dôležitá. Pre prípad potreby vám musí niekto odborne pomôcť. A preto je vyhodnotenie kvality podpory potrebné sledovať.

Vo všeobecnosti existujú štyri rôzne typy serverového hostingu: zdieľaný, dedikovaný, cloudový a VPS (virtuálny súkromný server).

Zdieľaný webhosting

Zdieľaný hosting  umožní získať platený server, ale pomerne lacný, zdieľaný s ostatnými používateľmi. Odporúča sa pre blogy a malé firemné prezentácia a weby zamarené na lokálne služby.

Virtuálny súkromný webhosting (VPS)

VPS (Virtual Private Server) je hosting určený pre eshopy a väčšie podniky. VPS poskytuje vysoký výkon, procesor, pamäť a zdroje počítača špeciálne alebo výlučne pre váš projekt.

Dedikovaný webový server

Ide o webhostingovú službu, v ktorej budete mať fyzický server výhradne pre vás. Určený je pre veľké webové projekty.  Tento typ servera si vyžaduje technické znalosti správy servera.