Slovensko sa spojilo na pomoc Ukrajine

Košice, 25. marec 2022 – Už je to mesiac, čo sa obyvatelia Ukrajiny prebudili do dňa, ktorý zmenil ich životy. Deň 24. február 2022 sa navždy vpíše do dejín a sŕdc miliónov ľudí na celom svete. I tých slovenských.

To, čo mnohí z nás poznali iba z kníh a rozprávania historikov, sa stalo realitou. Vojna prišla nečakane a vmietla do životov miliónov Ukrajincov doposiaľ nepoznané emócie. Strach o holý život, strach o svojich blízkych, o svoju budúcnosť.

Štáty susediace s Ukrajinou, Slovensko nevynímajúc, pociťujú vážnosť situácie na Ukrajine väčšmi ako kedykoľvek predtým a práve v týchto dňoch sa dostáva na povrch to najcennejšie čo je v nás, ľudskosť. Je priam neuveriteľné, že cez naše hranice už prešli desiatky tisíc Ukrajincov utekajúcich pred vojnou. Zatiaľ, čo niektorí z nich cez Slovensko len prechádzajú, iní v našej krajine hľadajú útočisko a pocit bezpečia. Ženy, deti, starší ľudia i študenti, tisíce obyčajných ľudí, ktorí potrebujú pomoc nás, obyčajných ľudí. A tú im môže poskytnúť každý z nás – jednotlivec, organizácia, i firma. Stačí kliknúť na www.pomocukrajine.org a zvoliť formu a spôsob, ako chceš pomôcť zlepšiť životy druhých.

Iniciatíva Pomocukrajine.org, ktorú zastrešuje Občianske združenie Asociácia pre zdravie a výskum je jednou z organizácií, ktoré podávajú pomocnú ruku tým, ktorí to najviac potrebujú. Máte neobývaný byt, voľné pracovné miesto alebo môžete pomôcť finančne? Každá pomoc sa počíta! Sme tu na to, aby sa pomoc od vás dostala tým, ktorí to potrebujú.

Pomôcť môžete finančne, materiálne aj poskytnutým ubytovania

Prostredníctvom stránky DONNIO.sk, môže každý prispieť finančnou čiastkou na našu kampaň s názvom:

„Každý z nás môže pomôcť Ukrajine“

Všetky finančné dary používame na financovanie nákupov materiálnej pomoci, na  zabezpečovanie dopravy a ostatných aktivít spojených s pomocou.

Potrebný materiál zhromažďujeme aj od súkromných darcov a organizácií. Materiál následne prerozdeľujeme podľa aktuálnych potrieb v rámci Slovenska a podľa možností dopravujeme aj na bojmi zmietanú Ukrajinu. Okrem toho zabezpečujeme prepravu Ukrajincov z hraníc na miesto ich ďalšieho bezpečného pobytu.

Taktiež pomáhame zabezpečiť ubytovanie a zamestnanie (krátkodobé aj dlhodobé). Ak máš voľnú izbu, byt, či chatu, daj nám vedieť.

Dnes môžeme s istotou povedať, že utrpenie nevinných nenechá ľahostajným nikoho z nás. Práve teraz sa ukazuje, koľkí z nás majú srdce na pravom mieste a sú ochotní pomôcť tam, kde treba. Materiálne, finančne, svojím voľným časom, ale i svojou prítomnosťou, ktorá je často tým najlepším balzamom na ubolenú dušu.

ĎAKUJEME!

Zdroj foto: pomocukrajine.org