Tieto krabice môžete používať roky, stačí vymeniť štítok

Papierové krabice sú obľúbenými pomocníkmi v každej firme aj domácnosti. Sú ľahké, jednoducho sa skladajú a po použití je možné ich recyklovať.

Aj tu však platí, že nie je krabica ako krabica. Ak hľadáte kvalitné úložné krabice, ktoré vydržia bez poškodenia dlhú dobu, stavte na univerzálne krabice z lepenky. Spoľahlivo a bezpečne ochránia uskladnené predmety.

Ako si vybrať odolné úložné krabice?

Vo všeobecnosti sa papierové krabice okrem rozmerov a systému zatvárania líšia najmä materiálom, z ktorého sú vyrobené.

Najtenšie sú kartónové krabice. Hladká lepenka predstavuje o niečo pevnejší materiál. Jej prednosti sú nízka hmotnosť a relatívne vysoká odolnosť. Avšak stále nie je dosť silná na to, aby zvládla prenos ťažkých predmetov.

Vlnitá lepenka je optimálny materiál pre úložné a archivačné krabice určené na dlhodobé uskladnenie dokumentov či iných predmetov. Viacvrstvová štruktúra vlnitej lepenky dodáva krabiciam pevnosť a odolnosť voči nárazom. Spoľahlivo preto chráni aj krehké predmety, akými sú keramika či sklo. Niektoré úložné krabice z vlnitej lepenky vynikajú nosnosťou až do 100 kg. Túto vlastnosť určite oceníte, ak potrebujete uskladnené predmety presúvať z miesta na miesto.

Zdroj: emba.shop 

Úložné krabice Emba sa vyrábajú spracovaním zberového papiera a sú plne recyklovateľné.

Premyslený zatvárací systém

Pri bežnom zatváraní dochádza na kartónovej krabici skôr či neskôr k poškodeniu. Kartón sa trhá a láme. Archivačné a úložné krabice Emba majú premyslený konštrukčný systém, ktorý umožňuje opakované otváranie a jednoduchý prístup k obsahu krabice.

Poriadok v odložených veciach

Vďaka správnemu označeniu získate prehľad, čo sa v krabiciach nachádza. Úložné krabice je možné označiť viacerými spôsobmi. Či už si zvolíte lepiaci štítok alebo popis obsahu napíšete priamo na škatuľu, venujte tejto činnosti dostatok pozornosti. Správny popis vám zjednoduší hľadanie vecí, ktoré ste do krabíc odložili. A keď ho budete chcieť obmeniť, jednoducho štítok prelepíte novým. Pretože naozaj kvalitné papierové krabice vydržia roky.

Odolné papierové krabice pre firmy aj domácnosti. Úložné a archivačné krabice vyrobené šetrne k prírode nájdete na www.emba.shop